جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه

یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵
روابط عمومی جامعه اسلامی
0 نظر

روز ملی فناوری هسته ای

 روز ملی فناوری هسته ای

بسمه تعالی

 مقام معظم رهبری :در توافق  ومذاکره با آمریکا ما ناگزیر باید به همه‌ی تعهّدهای خود عمل کنیم [امّا] طرف مقابل با طُرق مختلف، با شیوه‌های مختلف، با خدعه، با تقلّب سر باز میزند و20 فروردین به تعهّدهایی که کرده است عمل نمیکند. این چیزی است که ما امروز در مقابل چشم خودمان داریم می‌بینیم؛ یعنی خسارت محض؛ (بخشی از بیانیات در جمع زائران حرم رضوی 1/1/95)
 20 فروردین "روز ملی فناوری هسته ای" تداعی کننده ایستادگی و مقاومت و اتکا بر توانمندی های داخلی ملت پر افتخار و با عظمت جمهوری اسلامی ایران است که با همت و اراده ملت و دانشمندان هسته ای صعنت هسته ای کشور توانست گام ها و پیشرفت های شگرفی در طول یک دهه به ارمغان آورد و درهمین ابتدا گرامی میداریم یاد شهیدان والا مقام هسته ای کشور مان، شهیدان علیمحمدی،احمدی روشن،رضایی نژاد و شهریاری .

در طول سال های اخیر شاهد آن بودیم که  استکبار جهانی به مرکزیت آمریکا  همواره به دنبال متوقف کردن این فعالیت صلح آمیز بوده اند ودر این مسیر از هر بهانه و ابزار غیر انسانی بهره جستند؛ از نفوذ در کادر هسته ای و ایجاد اختلال در سانتیرفیوژ ها ، قرار دادن مواد الوده در حین بازرسی و نظارت ها ، تحریم قطعات مرتبط با هسته ای ، ایجاد جنگ اقتصادی علیه مردم و شهید کردن دانشمندان هسته ای.
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه ضمن گرامی داشت این روز برخود واجب دانست دلیل این سیاست های خصمانه را بار دیگر بازگو کند:
1.  فناوری هسته ای به دنیا نشان داد در صورتی که اگر کشوری هم زیر چتر قدرت های چپاول گر شرق و غرب قرار نگرفت ،می تواند عظمت ومجد داشته باشد، می تواند در برابر ابر قدرت ها حرفی برای گفتن داشته باشد ،ملت ایران اسلامی با اتکا با "شعار ما می توانیم" ثابت کرد که می شود با تاکید بر توانمندی ها وظرفیت های داخلی کشور هم پیشرفت کرد و به قله های علم و فناوری دست یافت و برهمین اساس فناوری هسته ای یعنی اقتدار علمی یعنی ایستادن در مقابل کدخداها.
2.  در تحولات سیاسی اخیر بر خلاف تفاسیر گوناگون انچه که مشهود است صداقت دررفتار و رعایت پروتکل ها و آیین نامه های تعهد آور برای کشوربود ما با عملی کردن وعده های خود باردیگر به دنیا نشان دادیم که صداقت با سیاست ملی کشور ما عجین شده ولی طرف آمریکایی با خدعه و نیرنگ و با هدف تضییع حقوق ملت ایران نه تنها به تعهدات خویش متعهد نبوده است بلکه از هیچ کار و کوششی برای نرسیدن ایران به نتایج واستفاده ای احتمالی آن فرو گذار نکرده است و با ادعاهای واهی همواره مانع تراشی کرده اند. 
3.   آنچه که در این مدت مشهود و مبرهن بوده است تناقضات آشکار درعدم رعایت برخی از خطوط قرمز ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری است و ازطرفی رویکرد دولت یازدهم در باج دادن و کوتاه آمدن از حیثیت صنعت هسته ای در قبال دولت های 5+1 ،زمینه های نفوذ و زیاده خواهی را برای کشورهایی همچون آمریکا هموار کرده است.
4.  عدم برداشتن تمامی تحریم ها و عدم رفع مشکلات معیشتی مردم و زیر سوال رفتن شعار آقای رئیس جمهور محترم مبنی بر چرخیدن چرخ اقتصاد و مسائل هسته ای این روزها خودِ برجام و روح برجام را تحت الشعاع قرار داده است و نشان می دهد که متضرر اصلی این بده بستان سیاسی ملت ایران بوده است.
5.  تجربه نشان داده است که هر چقدر ملت ایران در مقابل کشورهای استعمار واستثمار گر عقب نشینی کرده است نه تنها دستاوردی به بدست نیاورده است بلکه همواره دول غربی با دستاویز کردن مسائل و گره زدن آنان به مباحث بی پایه درصدد دشمنی و ضربه زدن هستند.

در پایان  خطاب به دولت مردان و مسئولین محترم اعلام میداریم که مطالبه و خواسته های ما  
بدین گونه است:
خواستار صداقت در گفتار و وعده مسئولین  در مقابل مردم هستیم ، خواستار بیان هزینه ها و دستاورد هایی که برای دریافت حق خودمان دادیم هستیم ،  خواستار بازگو کردن عهد شکنی های دشمنان هستیم،خواستار توجه  بیش از پیش به خطوط قرمز نظام هستیم .

وَ إِنَّ جُنْدَنا لَهُمُ الْغالِبُونَ «(صافات/173)
 

انتهای پیام/


مطالب مشابه

ارسال نظر