جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
0 نظر

بیانیه تشکل های انقلابی دانشگاه های ارومیه

بیانیه تشکل های انقلابی  دانشگاه های  ارومیه

تشکل های انقلابی دانشگاه های ارومیه در آستانه 21 تیر روز عفاف و حجاب بیانیه ای صادر و از مسئولین و متولیان فرهنگی دانشگاه و شهرستان ارومیه درخواست ورود جدی به مسئله حجاب را کردند، متن این بیانیه به شرح زیر است:
یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً
انقلاب اسلامی بدون تردید نتیجه مجاهدت ها و جانفشانی های یک ملت برای برقراری آرمان ها و ارزش های اصیل اسلامی  بوده است و بی شک مسئله ی عفاف و حجاب، ستون و عمود اصلی برپایی این ارزش ها در جامعه اسلامی به شمار میرود.
در این میان، یکی از اصلی ترین سهم ها را در پیروزی انقلاب اسلامی، زنان مسلمان ایفا نموده اند و همین زنان مسلمان بودند که در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی پیشتازی میدان را در دست داشتند.
رزمندگان و شهدا پرورش یافته دست مادران فداکار و پاکدامنی هستند که تداوم انقلاب اسلامی و جلوگیری از تحریف آن در گرو مجاهدت های این عناصر عفاف و نجابت است.
 از همین رو است که دشمنان اسلام، انقلاب و ملت نیز اصلی ترین هجمه ها و توطئه های خود را معطوف به مقابله با حجاب و عفاف در ایران اسلامی نموده اند.
 اما افسوس که برخی خواص کم بصیرت و ضعیف النفس که طی سال های متمادی از تحلیل صحیح وضعیت و درک اهمیت این موضوع عاجز بوده اند، با سهل انگاری و اهمال خود، و بعضاً از روی عناد و دشمنی، زمینه را برای سوء استفاده دشمنان و بدخواهان فراهم کرده اند.
بی تردید همین خواص نادان، بدون توجه به تفاوت آزادی های بی حد و مرز حیوانی و آزادی مد نظر اسلام که سبب تعالی انسان می شود و صرفا با اهداف خاص سیاسی و اجتماعی در ایجاد این فضای مسموم و آلوده نقش تعیین کننده ای داشته اند بطوری که برخوردهای سلیقه ای با مسئله حجاب با تغییر دولت ها بخوبی شاهد این مدعاست.
سوال اینجاست که اکنون با وجود همه ی پیامدها و تبعات شوم بدحجابی در جامعه ؛ از افزایش چشم گیر نرخ طلاق گرفته تا آمار قابل توجه از هم پاشیدن بنیان خانواده، که روز به روز درحال مبتلا کردن همه اقشار جامعه به خود است، وقت آن نرسیده که متولیان امر، از خواب طولانی غفلت بیدار شوند؟
متاسفانه اهمال و کم کاری دولت، دستگاه قضایی و نهادها و سازمان های عریض و طویل متولی امر حجاب، در مسیر جلوگیری از رشد و ترویج منکرات و بد حجابی تا جایی پیش رفته که اکنون برخی مسئولین حاضر نیستند حتی در مقام سخن و شعار نیز علیه این معضل بزرگ اجتماعی موضع گیری کنند.
امروز در سایه این ولنگاری آشکار فرهنگی، شاهد گستاخ تر شدن هر چه بیشتر مفسدینی هستیم که دانسته یا نادانسته نقش پیاده نظام دشمنان را ایفا کرده و آسایش و امنیت روانی جامعه را به مخاطره می اندازند؛ و البته بدون شک آتش این ناامنی پیش از هر کس دامان خود آنان را خواهد گرفت!
آنچه مبرهن است این است که، دانشگاه ها به عنوان بزرگترین سنگر پیشرفت علمی کشور و مرکز شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی، امروز با اوضاع اسفناکی مواجه هستند. متاسفانه آیین نامه حجاب و عفاف به باد فراموشی سپرده شده و عزمی از جانب مسئولین ذیربط، برای اجرای آن دیده نمی شود.
در چنین شرایطی، ورود تمام عیار دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به عرصه مقابله جدی با متخلفین و مروجان فساد و منکرات در جامعه، اعم از بدحجابان و عرضه کنندگان پوشاک نامناسب، در کنار اتخاذ شیوه های علمی و کارآمد فرهنگ سازی از جانب سایر متولیان امر، مطالبه جدی اقشار مختلف مردم علی الخصوص دانشجویان انقلابی دانشگاه های ارومیه است.
از سوی دیگر دانشجویان انقلابی از مردم شریف، متدین و متعهد خواستار ورود به عرصه ی واجب فراموش شده ای را دارد که سال هاست در خطابه های ولی امر مسلمین، امام خامنه ای مورد تاکید بوده است. نظارت همگانی که حاصل امر به معروف و نهی از منکر است باید همانند سایر فرایض، واجب شمرده و به آن عمل شود؛ دشمن بداند اگر دفاع از ناموس را از میدان های جنگ به خیابان های ما کشانده است هنوزهم پاکمردان با غیرتی چون شهیدان خلیلی فراوان هستند تا جان خود را در این راه فدا نمایند.
ما جبهه متحد دانشجویان انقلابی، بازخوانی بخش های پایانی بند میم وصیتنامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره) را برای مسئولین و متولیان امر لازم و ضروری می دانیم، چرا که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می فرمایند: "از آزادیهای‌ مخرب‌ باید جلوگیری‌ شود. و از آنچه‌ در نظر شرع‌ حرام‌ و آنچه‌ برخلاف‌ مسیر ملت‌ و كشور اسلامی‌ و مخالف‌ با حیثیت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ است‌ به‌ طور قاطع‌ اگر جلوگیری‌ نشود، همه‌ مسئول‌ می‌باشند.
و مردم‌ و جوانان‌ حزب‌اللهی‌ اگر برخورد به‌ یكی‌ از امور مذكور نمودند به‌ دستگاههای‌ مربوطه‌ رجوع‌ كنند و اگر آنان‌ كوتاهی‌ نمودند، خودشان‌ مكلف‌ به‌ جلوگیری‌ هستند. خداوند تعالی‌ مددكار  همه‌
 باشد."
بدون شک، تداوم این بی عفتی عمومی و عمل نکردن مسئولین به وظایف ذاتی خود، راهی جز اجرای بند میم وصیتنامه امام (ره) را برای مردم انقلابی ارومیه که از چنین گستاخی ها و بی غیرتی ها به ستوه آمده اند، باقی نخواهد گذاشت.

والسلام علیکم و رحمتة الله.

95/4/21 
#جامعه_اسلامی_دانشجویان #قدیمی_ترین_تشکل_دانشگاه_ارومیه 

آدرس کانال تلگرام جامعه اسلامی:
@jadurmia


مطالب مشابه

ارسال نظر